Всі ми прагнемо до розширення свого світогляду і накопичення нових знань, тому цікаві факти про воду зустрічаються в науковому співтоваристві все частіше. Насправді вологу можна дійсно вважати цілющою, адже без рідини неможливе існування будь-якого організму. Іноді людина думає, що вона вже досить дізналася про навколишній світ і особливості речовин, але практика показує, що ми ще довго будемо робити неймовірні відкриття про таку просту річ, як вода. Отже, перейдемо до справи – 10 фактів про воду, які спонукають вас ставитися до неї з повагою і навіть тремтливо.

артезианская вода киев

Багато країн мають свої унікальні водойми

Загадкові факти про воду можна зустріти в різних частинах світу. Наприклад, в Азербайджані є вода з метаном, яка спалахує при взаємодії з вогнем, а вода одного озера в Алжирі може застосовуватися як заміна чорнила.

У світі витрачається дуже багато води

Останні дослідні дані показують, що за рік людина вживає, в середньому, 60 тонн води в результаті пиття. Вчені також кажуть про зростання споживання води в різних частинах світу:

  • Середньовічна сім’я витрачала 5 літрів води на добу;
  • Африканська сім’ї зараз витрачає 20 літрів води в день;
  • Американці можуть витратити навіть тисячу літрів.

Відсоток води в організмі – непостійна величина

Кожного з нас вчили в школі, що людина на 70% складається з води. Однак у новонародженого немовляти цей показник може досягати 86%. В процесі старіння води стає менше, тому у людей похилого віку в організмі буває лише 50% рідини. До речі, медузи складаються з води взагалі на 99%.

Вода має безліч різновидів

Дивовижний факт: сучасні вчені виділяють і поділяють між собою за характеристиками 1 500 видів води! Серед них і дощова, і тала, і ґрунтова вода. В основному, класифікація йде за складом і походженням. Крім цього, дослідники виділяють 14 станів води в твердому вигляді і 5 – в рідкій формі. У кожному своєму стані вода по-різному відбиває сонячне світло, наприклад, сніг здатний відобразити ультрафіолет на 75%.

Проста вода – речовина з незвичайними характеристиками

Вода здатна замерзнути навіть при плюсовій температурі, причому гаряча рідина замерзає швидше охолодженої. Крім цього, вода:

  • поглинає інфрачервоні випромінювання;
  • запам’ятовує певну інформацію;
  • виділяє більше інших рідин тепла при випаровуванні.

Життя без води дійсно неможливе

Людина не може протриматися без рідини більше шести діб. При цьому навіть невелике зневоднення проявляє себе як сильну втому і відсутність бажання що-небудь робити. До речі, фактором, що провокує зневоднення, цілком може стати переїдання протягом декількох днів поспіль. А взагалі для очищення і роботи організму потрібно споживати 2 літри води на добу.

Вода в різних станах часто ставить рекорди

Найцікавіші факти про воду обов’язково повинні включати дивовижні цифри:

  • Найдовша безперервна злива йшла в Індії 2 роки;
  • Найбільша крапля дощу була розміром в 9,5 см і впала в США;
  • Величезний шматок льоду, тобто градина, звалилася з неба в Бангладеші і важила більше кілограма.

Є не тільки охолодження, але і понад охолодження води

Зі шкільного курсу всі знають, що вода замерзає при нулі градусів, а при ста – закипає. Але ось забавний момент: якщо вода абсолютно чиста, тобто без домішок, вона залишиться рідкою при охолодженні нижче точки замерзання.

Вода може бути скляною

В ТОП фактів про воду обов’язково повинно було потрапити це наукове відкриття: при – 120 градусах вода стає тягучою, а при -135 – скляній, тобто втратить кристалічну структуру.

Вода буває дуже дорогою

У Лос-Анджелесі продають найдорожчу воду з оптимальним показником pH і гармонійним смаком. Пляшка прикрашена стразами Сваровські та коштує 90$ за літровий об’єм.

Цікаві факти про воду продовжують розширювати свій список, адже прогрес не стоїть на місці, тому очевидно, що незабаром ми дізнаємося ще про багато таємниць і чудес цієї рідини.

Пийте воду і будьте здорові. «Хвиля Здоров’я» – доставка води в будь-який зручний для Вас час!