Вода становить основу щоденного раціону людини. Важливо пити чисту і якісну воду, яка наситить організм необхідними мікроелементами і забезпечить здорове функціонування всіх життєво важливих систем. Організувати постійний доступ до питної води допомагають кулери: їх встановлюють в офісах, навчальних закладах, громадських місцях і навіть вдома. Швидко і без зусиль набрати стаканчик води дозволяє спеціальна помпа, яку встановлюють на бутель з водою. Існує кілька типів помп, і, зробивши правильний вибір, ви надовго забезпечите себе надійним і зручним пристосуванням для набору питної води.
Різновиди помп
Усі моделі помп, представлені на ринку, виготовляють з безпечних матеріалів, призначених для контакту з харчовими продуктами. За принципом роботи помпи діляться на механічні і електричні моделі. Розглянемо кожен варіант докладніше.
Механічні помпи
Пристрої такого плану виготовлені з міцного харчового пластику і оснащені внутрішньою пружиною. Помпу надягають безпосередньо на бутель, і діє вона за принципом простого насоса. Щоб набрати води, необхідно привести в дію важіль, натиснувши на кнопку. Вибираючи механічну помпу, віддавайте перевагу модифікаціям з вбудованим повітряним фільтром.

Простота механічної помпи для води і мінімальний набір можливих опцій – це і є головна перевага пристрою. Головні плюси таких моделей:
- не залежить від електромережі;
- не потребують додаткових аксесуарів;
- коштують недорого.
Достатньо раз на місяць чистити помпу від бруду, і вона прослужить вам не один рік.
Електричні помпи

В основі конструкції – пластиковий корпус і електронна плата. У більшості електричних моделей передбачена робота, як від мережі, так і від акумулятора. Серед головних переваг електропомп:
- набір води відбувається без зусиль – досить легкого натискання на кнопку;
- компактні розміри;
- ергономічний дизайн.
Деякі виробники комплектують електричні помпи для води спецзасобами для чищення.
Нюанси вибору помпи
Розглянувши всі переваги і недоліки двох вищеназваних типів помп, вивчіть також відгуки реальних покупців на конкретну модель пристрою. Деякі виробники здешевлюють обладнання за рахунок економії на якості матеріалів. Ненадійний корпус, гучна робота і постійні поломки – такі неприємні сюрпризи часто очікують тих, хто хоче заощадити.
Вибираючи помпу, зверніть увагу на наступні моменти:
- продуктивність пристрою;
- чи є захисний ковпачок для носика;
- рівень шуму під час роботи;
- надійність кріплення фіксатора;
- умови гарантії.
Як правильно встановити помпу
Тому, наскільки коректно ви використовуєте помпу і супутні аксесуари, залежить термін їх служби. Дотримуйтеся простих інструкцій:
- Розпакуйте складові помпи, підключіть до корпусу трубку і носик.
- Зніміть з бутля захисну пробку.
- Встановіть готову помпу на ємність, зафіксуйте пристосування на шийці, використовуючи насадочний механізм.
- Протестуйте помпу, прокачавши трохи води.
Щоб уникнути поломок, дотримуйтесь інструкції виробника, а також наших рекомендацій. Не забувайте про санітарну обробку, своєчасне чищенні помпи і уважно підходьте до вибору хімії – засоби повинні бути м’якими і без абразивних частинок. При грамотному підході до вибору помпи її можна буде використовувати не тільки стаціонарно, а й на пікніках, виїзних заходах, дитячих святах.