Сучасні тренди ЗСЖ активно транслюються на просторах інтернету, у соціальних мережах та ЗМІ. Особлива увага приділяється значенню води, питному режиму та тому, як правильно вибирати рідину, щоб вона йшла на користь, а не завдавала шкоди. Однією з методик, які дозволяють подбати про поліпшення якісних характеристик напоїв, що вживаються щодня, є електроліз води. Під цим терміном мається на увазі фізико-хімічний процес, у ході якого рідина поділяється на позитивно та негативно заряджені іони під впливом електроструму.

Очищення води електролізом стає можливим шляхом того, що, проходячи крізь електроліт, струм провокує реакцію, й іони осідають на електродах. На негативному, катоді, залишаються катіони, але в позитивному, аноді, – аніони. Якщо в рідині містяться кислотні компоненти або солі, при розпаді її інгредієнтів відбувається той самий процес. У такій ситуації солі розпадаються на метал, а через кислотний залишок виявляються відразу після заряду крізь рідину. Метали прагнуть катоду, а кислотні опади до анода. Таким чином електроліз питної води дозволяє очистити її від небажаних домішок. Це робить методику популярною у багатьох індустріальних напрямках та сферах.

Різновиди способів електролізу

Сучасна наука має у своєму розпорядженні кілька варіацій знезараження води електролізом. Серед них:

  • електрофлотація;
  • електроекстракція;
  • електрокоагуляція.

У разі необхідності очищення стічних вод застосовуються спеціалізовані електролізери, які є резервуарами, наповненими рідиною. В них відбувається розпад органічних речовин на кислоти, метали та інші складові неорганічної властивості.

Подібні чистки проводять поблизу шкідливих підприємств, заводів, що випускають хімічну та побутову продукцію, лакофарбові продукти та товари, до складу яких входять синтетичні речовини, здатні зіпсувати природні водні джерела, що знаходяться поруч із виробництвом. Електроліз живої води – дороге задоволення, яке можуть дозволити собі далеко не всі компанії. Зазвичай, до нього вдаються організації, метою яких є сталий розвиток. Вони дбають про природу, людей, що живуть неподалік, і чистоту Світового океану.

Питьевая вода

Що таке електроліз води

Цікаво, що про цю процедуру ми всі знаємо зі шкільної лави, адже на уроках хімії викладачі докладно розповідали нам, як зробити електроліз води в домашніх умовах. Провести подібний експеримент може кожен, хто має мінімальний набір ресурсів у вигляді часу, пари електродів та рідини.

Візьміть місткість із водою, розчиніть у ній трохи солі масою, що перевищує чверть об’єму води. Потім опустіть у рідину 2 електроди, виготовлені з будь-якого металу. Під’єднайте їх до джерела живлення, що проеціює електричний струм потужністю понад 0,5 А. Ви помітите, як на одному електроді з’являються бульбашки. Це стане підтвердженням успіху експерименту. За допомогою такої процедури можна виділити хлор, їдкий натрій та кілька різновидів хімічних елементів, що входять до складу електроліту, тобто води.

Сучасне застосування методу очищення

Однією з найпопулярніших технологій вважається електроліз води, який проводиться за допомогою плазмотеплолізерів. Так називається інноваційна конструкція, в якій відбувається очищення із застосуванням плазмового струму. Вода нагрівається до певної температури, а потім проводиться регульований спеціалістами процес, в результаті якого виходить абсолютно новий вид енергії.

Навіщо електроліз води застосовується у промислових масштабах? Людство, що вичерпує ресурси природи, потребує потенційного джерела енергії, яке буде здатне замінити вже використовувані у випадку, якщо їх критично не вистачатиме. Процедура дозволяє відкривати нові методи отримання енергії, але процес до кінця не досліджений, тому сьогодні сотні вчених працюють над тим, щоб розгадати його феномен.

Що означає електроліз води для населення нашої планети? Промислові компанії використовують воду, щоб поповнювати асортименти товарів. Рідина застосовується на різних етапах виробництва, а після відпрацювання часто стає практично хімічною зброєю, небезпечною для людей, флори та фауни. Застосовуючи фізико-хімічний процес для очищення стічних вод, можна значно покращити екологію планети та стабілізувати процеси, які багато в чому позначаються на кліматі, чистоті Світового океану та інших факторах, що впливають на нашу життєдіяльність.