У сучасному світі здоровий спосіб життя все інтенсивніше охоплює різні верстви населення. На тлі цього активний розвиток отримали фітнес-клуби і спортивні центри, які покликані допомогти знайти фігуру мрії. Спорт – оптимальний спосіб скинути зайві кілограми і привести своє тіло в тонус, і для цього зовсім необов’язково проводити його щодня. Але одних лише фізичних навантажень мало для того щоб стати адептом здорового образ життя. Важливий комплексний підхід, який додатково включає в себе правильне харчування і повноцінний сон.

Про те, що варто їсти, а від чого краще відмовитися – існує кілька точок зору. У багатьох фітнес-клубах є лікарі-дієтологи, які можуть розробити індивідуальну програму харчування. При цьому, вода часто відходить на другий план або про неї зовсім забувають. Акцентуючи увагу на вживаних продуктах, багато хто навіть не замислюються, наскільки важливо грамотно підтримувати водний баланс в організмі. Але ж для цього є кілька вагомих причин.

У чому полягають корисні властивості води при спортивних навантаженнях?

артезианская вода киев

Перш за все, вода бере участь в обмінних процесах і сприяє правильній терморегуляції. При заняттях спортом людина сильно пітніє і втрачає разом з потом кілька літрів води. Конкретна цифра залежить від інтенсивності навантажень, температури в приміщенні і тривалості тренування, і варіюється від 1 до 3 літрів. В ході тренувань мозок і м’язи активно насичуються киснем, а внутрішні органи і тканини посилено споживають активні речовини. Тільки при підтримці правильного водного балансу дані процеси будуть протікати правильно.

Фізичні навантаження роблять кров людини густішою, так як відбувається втрата значної частини рідини шляхом потовиділення. Серцебиття частішає, підвищується температура тіла, людина може відчути брак кисню і нездужання. У таких випадках витривалість різко знижується, і користь від занять спортом сходить нанівець. Запобігти цьому можна, якщо не забувати вчасно пити чисту прохолодну воду. Для стандартного півторагодинного тренування буде досить 0.5-1 літра води. Пити її краще кожні 15 хвилин і невеликими ковтками. Це буде сприяти гарному самопочуттю, а також допоможе організму підтримувати водний баланс і природну терморегуляцію.

Деякі люди при заняттях спортом свідомо відмовляються від вживання води. Вони помилково вважають, що таким чином схуднуть ще більше і ваги швидше покажуть заповітні цифри. Дійсно, відразу після такого тренування обсяги і вага будуть нижче, ніж зазвичай, тому що була втрачена і не заповнена велика кількість води. Але людський організм прагне до саморегуляції і буквально через кілька годин заповнить водний недолік, повернувши на місце втрачені кілограми.
Короткий висновок про воду. Важливо пам’ятати, що вода вкрай необхідна для правильного протікання будь-яких обмінних процесів. Організм чутливо реагує на її брак і починає використовувати всі свої резерви, що мінімізує результат від тренувань. Гарного самопочуття і успіху в будь-якому виді спорту можна домогтися тільки при своєчасному і правильному вживанні чистої води. Деякі вважають, що п’ють достатню кількість рідини, маючи на увазі каву, чай, соки та інші напої. Але вони не здатні, подібно чистій воді, швидко вбратися в кров, транспортувати поживні речовини в усі клітини організму, налагодити обмін речовин і сприяти виведенню шлаків і токсинів.

Краща доставка води «Хвиля Здоров’я»! Доставимо в будь-який зручний для Вас час!