Якість дитячого харчування – головне, про що піклуються кожні батьки. І першорядне значення має вода, яку використовують для приготування дитячої суміші. З перших днів свого життя малюк повинен отримувати чисту воду, очищену від шкідливих домішок. Недостатня увага до складу води може призвести до потрапляння в непідготовлений дитячий організм токсинів і бактерій, що викликають хвороби і навіть отруєння.

Як вибирати воду для дитячої суміші

Дитяче харчування у вигляді порошку виробники рекомендують розбавляти чистою гарячою водою. Від молока в даному випадку краще відмовитися, оскільки в складі харчування вже передбачені всі необхідні новонародженому компоненти, включаючи ті, що мають тваринне походження. Надлишок молока в раціоні призводить до неприємних наслідків – коліків і діатезу.

Воду, призначену для маленьких дітей, в залежності від мінерального складу можна розділити на два типи: питну і спеціальну для приготування сумішей. У першому випадку вода насичена макро- і мікроелементами, концентрація яких складає 200-300 мг/л. Якщо додати питну воду в суміш, то баланс порушиться, оскільки в суміші вже є потрібна кількість корисних елементів. Суху суміш рекомендується розводити спеціально призначеної для цих цілей водою, де втричі менше рівень мінералізації, ніж в питній.

Критерії вибору води для малюків

Новонародженій дитині необхідна м’яка вода, жорсткість якої не перевищує 7 мг/літр. Потрібно стежити, щоб вода не відносилася до класу лікувальних, насичених певною групою мінералів. За винятком рідкісних випадків (тільки за рекомендацією лікаря) дитячий організм настільки концентрованого склада не потребує.

Щоб краще розуміти, де брати воду для дитячих сумішей, розглянемо плюси і мінуси різних джерел, доступних міському жителю.

  • Артезіанська свердловина. Вода, що видобувається з підземних озер, розташованих на великій глибині, має чистий склад, оскільки в неї не можуть просочитися різні нечистоти з поверхні землі. Єдиний її мінус – висока мінералізація, що не йде на користь малюкові.
  • Відкрите джерело. Поверхневі басейни питної води, незважаючи на гадану чистоту, не завжди радують безпечним складом. В силу специфіки їх розміщення в них часто потрапляють нітрати, хвороботворні бактерії і дрібне сміття.
  • Централізований водопровід. Якщо два попередні варіанти відносно допустимі, то вода з міського водопроводу категорично не рекомендована для новонароджених. Більш того, після кип’ятіння така вода часто стає ще небезпечніше, ніж в сирому вигляді. Але найбільшу небезпеку для здоров’я не тільки дітей, але дорослих становить хлор.
  • Спеціальна бутильована вода – найбільш оптимальний варіант. Рідина, що пройшла ретельну обробку, ідеально підходить для розведення сухої дитячої суміші. Довіряйте тільки перевіреним виробникам з хорошою репутацією. Бренди, які дорожать своїм ім’ям, контролюють склад води і приділяють увагу якості тари. Перед вживанням перевірте термін придатності, місце видобутку і розливу води – добре, якщо обидва місця знаходяться поруч.

При виборі води в пластикових пляшках переконайтеся в наявності значка, що підтверджує безпеку матеріалу – трикутника з сімкою всередині.

Нюанси приготування дитячої суміші

Найголовніше, про що потрібно пам’ятати – це чистота і гігієна. Потрібно обов’язково вимити руки, і простерилізувати пляшечку.

Сам процес приготування дитячого харчування також має свої тонкощі:

  • Готуйте порцію безпосередньо перед початком годування.
  • Діставайте порошок з упаковки тільки сухою ложкою, інакше в суміші утворюються грудки.
  • Дотримуйтеся рекомендацій щодо пропорцій води і порошку.
  • Температура води не повинна перевищувати 37 градусів, інакше загинуть корисні лактобактерії, що містяться в дитячому харчуванні.
  • Якщо готова суміш з якоїсь причини охолола, піднесіть пляшечку під кран з гарячою водою.

Вибір води для прикорму

У перехідний період, коли малюк тільки відвикає від молочних сумішей, для приготування різних страв краще використовувати бутильовану воду з мінімальним відсотком мінералів. Не варто давати дитині кип’ячену воду, навіть якщо мова йде про бутильовану рідину – при нагріванні з неї виходить корисний кисень.

Вибираючи воду, розлиту в пляшки, яку супроводжує докладний опис складу та походження, ви робите невеликий, але дуже цінний внесок в формування здорового організму малюка. Жоден побутовий фільтр і вже тим більше кип’ятіння не дадуть вам таких гарантій безпеки складу, як якісна бутильована вода.