Напевно кожен знайомий з твердженням, що людині необхідно випивати як мінімум два літри чистої води на добу. Про це можна прочитати буквально в кожному блозі про схуднення, почути з вуст знаменитостей і навіть деяких дієтологів. Однак, чи так правдива це категорична заява? І чи потрібно, сліпо довірившись цій інформації, щодня налягати на воду, випиваючи встановлену кимось єдину для всіх норму. Пропонуємо разом розібратися в питанні і розглянути прості факти.

Звідки ростуть ноги

Вода дійсно надзвичайно важлива для підтримки природних процесів в організмі людини. Кожну секунду вода активно виводиться під час дихання, випаровується з поверхні шкіри, виходиться через сечостатеву систему. Саме тому слід регулярно поповнювати водні запаси – це поза сумнівами. Однак скільки саме потрібно людині води на добу.

Міф про два літри народився в 1945 році в США, коли були опубліковані матеріали продовольчої комісії, де йшлося про співвідношення 1:1 води до спожитої кількості калорій. Цікаво, що мова тоді йшла не тільки про чисту воду, а про всю спожиту рідину за день, в тому числі, що міститься в готових стравах, напоях, овочах та інших продуктах. Якщо, наприклад, за день ви отримуєте 2000 ккал, то сумарний обсяг всієї рідини повинен відповідати 1,5 літрам.

Скільки людині потрібно пити води?

Сучасні дослідження підтверджують, що обов’язковий обсяг води на добу – річ дуже індивідуальна, і у кожної людини є своя норма рідини. Дієтологи створили калькулятор кількості води, де враховано вік і вагу людини:

  • новонародженим потрібно давати не більше 70 мл рідини в день;
  • дошкільнятам і молодшим школярам рекомендована норма з розрахунку 50 мл води на кілограм ваги;
  • підліткам і дорослим людям до 30 років – не більше 40 мл на 1 кг ваги;
  • після 30 років норму слід скоротити до 30 мл на 1 кг маси тіла.

Шкода від надлишку води

У гонитві за красивою фігурою і правильним способом життя, не до кінця розібравшись в питанні, багато людей ставлять пиття чистої води на чільне місце, не замислюючись про наслідки. А наслідки не змусять себе довго чекати і будуть сумними. Так, нескінченне пиття запускає в організмі процес перегідратаціі. Спочатку з’являється набряклість, відчувається навантаження на нирки. Наступним етапом відбувається порушення натрієвого і сольового балансу, тобто мікроелементи буквально вимиваються водою, що надходить. Порушений водно-електролітний обмін у міру погіршення ситуації призводить до набряку мозку, легенів і навіть до летального результату.

Чи можна схуднути за допомогою води?

Див на світі не існує, і тільки лише одним старанним питтям ви не позбудетеся зайвої ваги, навпаки – як вже наголошего вище – лише нашкодите здоров’ю. Тим не менш, є факти, які підтверджують, що вода дійсно сприяє розгону обміну речовин і зниженню маси тіла. Перерахуємо основні прийоми:

  • вода замість прийому їжі – часто ми плутаємо голод з жагою і в результаті переїдаємо;
  • вживання чистої води замість солодких напоїв з шкідливими добавками;
  • випивайте склянку теплої води перед їжею – це стимулює травлення, благотворно позначається на всій системі шлунково-кишкового тракту.

Іншими словами, принцип «чим більше, тим краще» у випадку з водою не працює, натомість слід загострювати увагу на тому, коли і яку воду ми п’ємо. Прислухайтеся до свого організму, живіть з ним в гармонії і відсівайте зайву, часто неперевірену інформацію.