Кулери для води, незважаючи на уявну простоту, мають досить складну будову і нерідко виходять з ладу. У більшості випадків причина поломки криється в порушеннях правил експлуатації обладнання і нехтуванні користувачем рекомендацій виробника. Ми зібрали список найпопулярніших несправностей диспенсерів, а також способи їх усунення та запобігання.

Причини поломок кулерів

Пристрій потребує дбайливого використання і, перш ніж почати експлуатацію диспенсера, вивчіть принцип його роботи. Важливо проводити планове обслуговування пристрою і своєчасно усувати поломки на стадії перших ознак.

Поширені причини несправностей диспенсерів:

 • Неправильне включення пристрою. Часто користувачі не чекають, поки бак повністю наповниться водою і поспішають включити нагрів, що призводить до перегорання Тена.
 • Нехтування планового чищення також може стати причиною перегорання нагрівального пристрою. У міру використання кулера, в ньому утворюється накип, яку слід регулярно прибирати. Використання якісної води дозволить продовжити часовий проміжок між чистками.
 • Неправильне транспортування. Якщо під час доставки диспенсера він перекинувся і прийняв горизонтальне положення, то після прибуття на місце його необхідно поставити вертикально і почекати кілька годин перед включенням.
 • Нехтування санітарними нормами і правилами безпеки. Підключайте кулер до заземленої розетки, встановлюйте його подалі від прямих сонячних променів і нагрівальних приладів.

Виключивши перераховані вище моменти, ви продовжите термін служби диспенсера і зведете до мінімуму ймовірність поломки.

Основні види несправностей та їх усунення

 • Витік води. Так трапляється, коли бутель з водою потрапляє з браком – крізь тріщину в систему надходить повітря і в результаті вода виливається з системи, утворюючи під кулером калюжу. Зніміть ємність, злийте воду, встановіть новий бутель. Якщо маніпуляції не допомогли, зверніться в сервіс.
 • Поганий натиск. Врятує положення промивка всієї системи, яку при наявності досвіду можна провести самостійно, або довірити справу фахівцям.
 • Протікання крана. Причин витоку може бути кілька, найпоширеніша – недостатньо туго закручені запчастини крана, які ви легко самі зможете підтягнути. Якщо ж причина криється в тріщині, що з’явилася в конструкції виливу, то доведеться ставити новий кран або міняти запчастину. В іншому випадку краще довірити справу майстру.
 • Перестав працювати нагрів. Причина тут може критися в поломці датчика температури або запобіжника, але не виключено і перегорання нагрівального елементу. В даному випадку виявити точну причину зможе тільки діагностика і огляд досвідченим фахівцем.
 • Не працює охолодження. Поломка компресора, Пельтьє або витік холодоагенту. Зверніться в сервіс для повної діагностики диспенсера і усунення неполадок.
 • З крана не тече вода. До цього призводить повітряна пробка в системі, або забута наклейка на змінній ємності, що перекриває вихід рідини. Зніміть етикетку або прокачайте воду в пристрої і проблема буде вирішена.

Часто користувачі звертаються в сервіс, не до кінця розібравшись в правилах використання кулера. Переконайтеся, що пристрій підключено коректно – покроково дотримуйтесь інструкції з експлуатації.

Не забувайте, що складний ремонт, який потребує попередньої діагностики і заміни деталей диспенсера, можуть провести тільки фахівці. Своїми силами рекомендується тільки усувати найпростіші несправності і проводити санітарну промивку кулера. Перед чищенням диспенсера не забудьте відключити пристрій від мережі, потім зніміть змінний бутель, вимийте кулер і піддон, після чого насухо протріть поверхні м’якою ганчіркою. Зберіть заново кулер, підключіть до мережі і злийте воду для промивання.

Правила використання диспенсера і профілактика поломок

Перш ніж почати використання кулера, потрібно правильно встановити бутель. Зніміть з горлечка захисну наклейку, обробіть його і встановіть в гніздо кулера. Зачекайте, поки підуть повітряні бульбашки – натисніть на кнопку крана для випуску зайвого повітря. Як тільки натиск стабілізується, можна включити пристрій.

правила эксплуатации кулера для воды

Дотримуйтесь правильної експлуатації і ви не зіткнетеся з поломками. Пропонуємо кілька порад:

 • Уникайте повного спустошення системи – бажано, щоб в кулері завжди було хоча б трохи води.
 • Акуратно використовуйте кран – зайвий тиск та інше грубе поводження може призвести до механічного пошкодження елементів виливу.
 • Чекайте як мінімум 15 хвилин після установки нового бутеля з водою.
 • Слідкуйте за температурними датчиками.
 • Встановлюйте диспенсер на рівній горизонтальній поверхні без ухилу, не допускайте хитання апарату під час роботи.
 • Слідкуйте за тим, щоб всередину системи не потрапляли сторонні предмети і сміття.
 • Заміну бутлів проводьте не поспішаючи, виключіть різкі рухи, знімайте ємність з диспенсера строго у вертикальному напрямку.
 • Вимикайте диспенсер з мережі на час відсутності – це не тільки знизить енергоспоживання, але і знизить імовірність несподіваних поломок.

Якщо передбачається тривала перерва в експлуатації диспенсера – злийте всю воду з системи, використовуючи для цього зливний кран. Завдяки таким простим діям, ви зможете швидко відновити роботу кулера, не вдаючись до складних підготовчих робіт.