Погіршення екології спричинило за собою різке скорочення резервуарів, безпечних для використання в якості питної води або приготування їжі. Особливо гостро цю проблему відчувають жителі мегаполісів, де безпечною є тільки вода у пляшках. Але, з точки зору економії, покупка розфасованої води в супермаркеті, невигідна середньостатистичній сім’ї. Додаткові труднощі викликає самостійна доставка води додому та її подальше зберігання. Ось чому, більш зручним і фінансово обґрунтованим варіантом є співпраця з компанією, здатною запропонувати альтернативні способи забезпечення будинку чистою водою, наприклад, встановлення кулера або помпи.

Як працює кулер?

Кулер для води (англ.яз. «cooler» – охолоджувач) являє собою агрегат для подачі води, оснащений додатковими опціями:

 • очищення;
 • нагрівання;
 • газування;
 • озонування та ін.

На ринку представлені два типи агрегатів – настільні кулери і напольні кулери для води, що розрізняються за своєю конструкцією, функціоналом і принципом роботи охолоджувальної системи.

кулеры для воды

Найбільш часто в офісах і будинках зустрічається стандартна установка з завантаженням бутлів внизу, в якій подача води здійснюється механічною або електричною помпою. Вдосконалені кулери оснащені компресором або «елементом Пельтьє» (спеціальний електронний модуль). В такому диспенсері передбачена наявність двох, об’єднаних розподільним клапаном, резервуарів, ємностей з роздавальниками і патрубка, що з’єднує їх. Натискання кнопки вивільняє рідину, яка заповнює розподільчу систему і подається через кран до бутля.

помпа для воды

Зверніть увагу, що установка такого кулера можлива тільки при наявності стабільно працюючої електромережі. До того ж, він повинен розташовуватися в відносно просторому приміщенні з нормальною вентиляцією, температурою від 10° до 38°С і рівнем вологості до 90%.

Принцип функціонування помпи

Помпа для води являє собою трубку, що опускається в резервуар, оснащену пружинним механізмом і краном. Помпи, як і кулери, розрізняються розмірами, рівнем продуктивності, конфігурацією бутлів та ін. В деяких моделях передбачена наявність подовжувача або спеціальної кришки, що забезпечує захист води від пилу, також зустрічаються електронні помпи з батарейками або які працюють від мережі.

Помпа щільно кріпиться до основи бутля, щоб при натисканні на кнопку, утворився тиск, здатний виштовхнути через клапан повітря з бутля і забезпечити подачу води в неї.

Який роздавальник води зручніше для домашнього використання?

Незважаючи на однакове призначення, конструкція і функціонал помпи і кулера відрізняються між собою. До переваг кулера відносять:

 • можливість організувати комфортну подачу води;
 • наявність додаткових опцій, що спрощують приготування їжі і виконання побутових завдань;
 • економічність;
 • зручність в експлуатації;
 • можливість використання агрегату в умовах відсутності централізованої системи подачі води;
 • ергономічність;
 • стильний дизайн.

Але при цьому, кулер не можна використовувати в маленьких приміщеннях без електромережі. До того ж, агрегат вимагає регулярного професійного обслуговування – не менше 1 разу на 90 днів необхідно проводити санітарно-гігієнічну обробку всіх його елементів.

Основними плюсами помпи фахівці вважають:

 • компактність;
 • простоту конструкції, що забезпечує надійну роботу пристрою;
 • легкість обслуговування і експлуатації;
 • можливість самостійної установки без електронних налаштувань;
 • доступну цінову категорію.

Такі установки можна використовувати навіть в малогабаритних квартирах і на дачах, створивши для членів сім’ї комфортний водний режим.

Підсумки

Підсумовуючи. Відзначимо, що обидва пристрої вирішують питання забезпечення домочадців (або співробітників) чистою водою, абсолютно безпечною і придатною для вживання без попередньої термообробки. Але, роблячи свій вибір, слід орієнтуватися на такі параметри, як наявність вільного простору, особисті потреби в чистій воді, фінансові можливості. Наприклад, якщо споживачеві необхідний мультифункціональний роздавальник, йому слід зупинити вибір на кулері, здатному подавати воду потрібної температури, додатково її очищаючи, газуючи або озонуючи. А помпа підійде покупцям, яким потрібна звичайна чиста вода і агрегат, який не потребує професійного обслуговування, який можна встановити самостійно. Сучасні виробники подібного обладнання пропонують безліч моделей помп і кольорів, що відрізняються своїми габаритами, функціями, продуктивністю і ціновими рамками, тому, вибрати максимально зручний пристрій, виходячи з вимог конкретного покупця, не складе труднощів.