Вода — унікальна речовина, без якої неможливе життя на нашій планеті. Неорганічна сполука водню і кисню є основою кожного організму, становить близько 70% маси дорослої людини. Дефіцит рідини призводить до занепаду сил, зниження працездатності, серйозних змін в обміні речовин, погіршення емоційного стану. Особливо важливо вживати достатню кількість влітку, в період високих температур. Якісна питна вода з гарною енергонасиченістю миттєво вгамує спрагу і зарядить енергією. Ми пропонуємо топові рекомендації, які допоможуть налагодити літній питний режим, підкажуть, скільки і як правильно пити у спеку.

Чому важливо пити воду, коли спекотно

Щоб зберегти бадьорість, забезпечити стабільну роботу всіх систем тіла, нормальний метаболізм, дорослим рекомендується щодня випивати не менше 2 л води. Точніше розрахувати кількість допоможе проста формула: 30 мл у перерахунку на 1 кг ваги для жінок та 40 мл — для чоловіків. Але влітку питний режим коригується, адже води потрібно пити як мінімум на 1 л більше. Через високу температуру та активне потовиділення втрата рідини відбувається набагато швидше. Її брак негативно впливає на роботу кишечника, нирок, можуть виникнути набряки, сильна сонливість, дратівливість, прискорюється серцебиття. Але водночас надлишок в організмі порушує травлення, погіршує обмін речовин.

Правильний питний режим влітку надасть можливість:

  • підтримати хороший тонус шкіри;
  • покращити виведення токсинів, шкідливих речовин із організму;
  • захистити від зневоднення, зменшити ризик теплового удару.

Воду обов’язково потрібно пити потроху та системно протягом дня, але не однією великою порцією за один раз. Оптимальна температура — кімнатна (вживати надто холодну небезпечно).

Як правильно пити воду під час сильної спеки

Вода краще засвоюється, якщо випити її за 30 хвилин до їжі або після трапези. Але питний режим у літній період не допускає обмежень. Якщо відчувається спрага, її необхідно вгамувати. Ідеально підійде свіжа питна вода. Не варто вибирати солодкі, газовані напої, каву чи чорний чай. Як альтернатива підійдуть зелений, фруктові, ягідні компоти без цукру, овочеві соки, нежирне молоко. Бажано включити в раціон максимально багато продуктів, багатих на клітковину, з соковитою м’якоттю.

Правильний питний режим у спеку необхідний не лише любителям активного відпочинку, тим, хто багато перебуває під прямим сонячним промінням, але й офісним працівникам. Духота, зміна температурних режимів викликають додаткові втрати рідини та енергії. Якщо ігнорувати потреби організму, виникне ризик зневоднення, з’явиться відчуття втоми, запаморочення, головний біль. Ідеально вгамовує спрагу, активізує очищення, метаболізм на клітинному рівні артезіанська вода.

Особливої уваги потребує питний режим дітей влітку, адже вони чутливіші до зневоднення, ніж дорослі. Грудничків до 6 місяців спеціально допоювати не потрібно. Щоб правильно розрахувати кількість води для дитини старшого віку, потрібно орієнтуватися на вагу — на кожний кг припадає 50 мл рідини (без урахування рідких страв).

Особливості питного режиму влітку: ключові правила

Щоб зберегти відмінне самопочуття, активність і підтримати роботу всіх систем тіла влітку, особливо важливо стежити за водним балансом. Питна вода з оптимальним мінеральним складом, гарною енергонасиченістю вгамує спрагу і додасть сил. Щоб залишатися активним, не відчувати дискомфорту навіть у сильну спеку, радимо взяти за правило:

  1. Протягом дня кожні півгодини випивати достатню кількість рідини.
  2. Пити 200–400 мл води після пробудження приблизно за 30 хвилин до сніданку і після їжі (невеликими ковтками, з паузами, не залпом).
  3. Замінювати ранкову каву склянкою простої води, за бажання — зі шматочком лимона (знижує почуття голоду, покращує травлення, містить вітамін С), лайма, декількома листочками м’яти.

Щоб організувати питний режим влітку, звикнути до нових норм споживання, можна скористатися маленькими хитрощами — встановити спеціальний додаток на телефон, завжди тримати воду поряд, збагачувати корисними добавками, які посилюватимуть бажання випити ще трохи води (шматочок цитрусових).

Ідеальну воду для організації питного режиму допоможуть доставити спеціалізовані компанії, які гарантують її якість, безпеку та збалансований мінеральний склад. Виконання простих правил щодо дотримання літнього питного режиму дозволить зберегти відмінне самопочуття, бадьорість.