Вода – той продукт в раціоні людини, важливість якого важко переоцінити. З водою в наш організм щодня надходить як мінімум третина добової норми мікроелементів, що беруть участь в повноцінному функціонуванні всіх внутрішніх органів. Саме тому потрібно з великою увагою ставитися до пиття, і вибирати виключно якісну чисту воду.
Мінеральний склад води
Користь води безпосередньо залежить від її хімічного складу. Максимально корисний набір мікроелементів виглядає наступним чином:
- Натрій. Відповідає за нормальний розподіл рідини в організмі, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, регулює кислотно-лужний баланс, допомагає функціонувати м’язовій тканині.
- Кальцій. Потрібен для повноцінної роботи серця і наднирників, впливає на міцність кісткової тканини, робить волосся і нігті здоровими і красивими.
- Магній. Бере участь в засвоєнні цукрів і кальцію.
- Калій. Забезпечує здорове функціонування нервової системи.
- Йод і селен. Відповідають за синтез гормонів в організмі, без них немислима робота щитоподібної залози.
- Фтор. Прискорює засвоєння організмом інших мікроелементів, що надходять з водою та іншими продуктами.

Ще один надзвичайно важливий елемент для людини – це залізо, який бере участь у виведенні з організму токсинів. Щоденне надходження заліза життєво необхідно особливо тим людям, які регулярно приймають лікарські препарати, погано харчуються і в цілому ведуть неправильний спосіб життя.
До складу деяких мінеральних вод входить цинк, який бере участь в регенерації тканин, а також мідь, що насичує кров киснем.
Хімічний склад води різноманітний, і крім корисних речовин, в ній також часто присутні небезпечні домішки. Наприклад, в рідини може міститися хлор, висока концентрація якого дуже небезпечна для людини. Тому питна вода повинна попередньо пройти аналіз на виявлення шкідливих мінералів, і за умови їх наявності пройти етап фільтрації.
Різновиди мінеральної води
В основі класифікації мінеральної води лежить переважання певної групи мінералів у складі рідини.
- Гідрокарбонатна вода – підійде спортсменам і людям, які ведуть активний спосіб життя (зменшує крепатуру після фізичних навантажень), а також людям з проблемними нирками.
- Хлоридна – для нормалізації травних процесів, надає жовчогінний ефект.
- Магнієва – стабілізує нервову систему, підходить тим, хто часто піддається стресу.
- Сульфатна – рекомендована людям середнього і старшого віку з захворюваннями печінки і ожиріннями різного ступеня.
У продуктових магазинах та аптеках також можна зустріти змішані типи мінеральних вод, наприклад, кальцієво-хлоридну, магнієво-гідрокарбонатно воду або лужно-соляну. Їх прописують для комплексного оздоровлення організму і вирішення сукупності проблем.
Нюанси вживання мінеральної води
Регулярне пиття мінеральної води без попередньої консультації з лікарем не рекомендується, оскільки можна по необережності нанести собі непоправної шкоди. Тільки фахівець може визначити щоденну норму лікувальної води, і залежить вона, в першу чергу, від концентрації мінералів в рідини. Залежно від рівня мінералізації воду ділять на кілька типів:
- Столова – звичайнісінька вода, яку можна пити щодня кожній людині без шкоди організму, в ній оптимальне співвідношення корисних мінералів.
- Лікувально-столова – містить до 10 г солей на літр, таку воду не можна пити довше трьох тижнів.
- Лікувальна – має високий рівень мінералізації, більше 10 г на літр, приймається суворо за індивідуальними рекомендаціями лікаря.
Важливо не допустити перенасичення мінералами, тому що замість користі ви тільки завдасте шкоди своєму здоров’ю. З обережністю слід ставитися до газованої воді, оскільки вуглекислий газ дратує шлунок і кишечник – якщо у вас проблеми з травленням, то від такої води краще відмовитися. Газована мінералка підходить тільки здоровим людям, які п’ють воду в профілактичних цілях.