На нашому організмі позитивно позначається не тільки правильне харчування, але і кількість рідини, випитої за день. Всім відомо, що ми складаємося з води приблизно на 70%, і це тільки середній показник.

Рівень вмісту води в організмі, в залежності від віку, має різний показник. Наприклад, у новонародженій дитині міститься близько 80 відсотків води, а в літніх людей – 50-60. Тому, щоб організм був в порядку і не давав збоїв, важливо підтримувати в організмі водний баланс.

Полезные свойства воды

Корисні властивості води

Скільки потрібно пити в день води?

Без води, існування всього живого неможливо. Якби якимось магічним чином з нашої планети зникла б рідина, з нею зникло б життя. Так які корисні властивості має вода?

Регулярне пиття рідини сприяє виведенню з печінки токсинів і шлаків, з нирок солей, відбувається повне очищення клітин від забруднюючих частинок. Це свого роду фільтр, стабілізуючий роботу нирок. Чим більше ви випиваєте, тим краще справляються нирки з виведенням шкідливих речовин.

Може хтось не знав, але вода – найкращий помічник у скиданні зайвої ваги. Її вживання в потрібних кількостях очищає організм від жирових відкладень. Якщо людина мало вживає рідини, у нього, навпаки, швидше накопичуються жир. Плюс в тому, що в воді не міститься калорій. Це дуже корисно при схудненні.

Важливо пам’ятати, що на одній воді схуднути – ніяк не вийде. Вона тільки прискорює метаболізм, який швидше спалює калорії. Без фізичного навантаження не обійтися.

Омолодження шкіри – ще одна корисна властивість. Кожна жінка хоче довго залишатися молодою. У цьому їй може допомогти не дорогий засіб, а звичайна питна вода. Вона запобігає пересиханню і позитивно впливає на клітини шкіри.

Важливо пити воду, займаючись фізичними навантаженнями. Найкраще попити перед тренуванням, трохи під час перерви між навантаженнями і після вправ. Так знизиться ризик серцевих захворюванні, і стабілізується температура тіла.

Що пити?

Якщо перед вами стоїть вибір: попити сиру воду або кип’ячену, то вибирайте сиру, але тільки якщо вона фільтрована. Вода з-під крана містить в собі хлор і метали. Випивши її, без попередньої фільтрації ви ризикуєте отримати проблеми з нирками.

В сирій міститься багато мікроелементів, чим не може похвалитися кип’ячена. Кип’ячену ще називають «мертвою».

Чому кип’ячена вода шкідлива?

Маленький вміст кисню.

Все корисне випадає в осад.

Хлор перетворюється на токсичні сполуки, які можуть спровокувати онкологію.

Швидке розмноження бактерій.

Поради для любителів кип’яченої води:

– кип’ятіть воду тільки після того, як вона відстоїться 2 години;

– відключайте чайник до того, як почне закипати вода. Так не встигнуть википіти всі мінерали;

– пийте її відразу, довго не зберігайте;

– не кип’ятіть повторно.

Корисні властивості має тала вода. Процес її приготування нескладний, але вимагає часу. Спочатку потрібно набрати звичайної фільтрованої води, не кип’яченої, потім набрати її в ємність і покласти в морозилку. Після того, як вона заморозити, розморозити її. Ось і готово!

Властивості талої води:

– прискорює обмінні процеси;

– міцнішає імунітет організму;

– до мінімуму зводиться шанс виникнення алергії;

– поліпшується травлення;

– нормалізується робота серця.

Цей список можна продовжувати багато. Дуже корисна тала вода, тому візьміть зараз і підготуйте її собі на завтра. 

Що станеться, якщо відмовитися від вживання рідини назавжди? Звичайно, назавжди відмовити від вживання питної води неможливо з наступних причин: відбудеться зневоднення, яке призведе до летального результату. Людина без їжі зможе прожити місяць, а без води – 3 дні.

Спочатку на вас «нападе» нестерпна спрага. Почнуть страждати нирки. Шкіра почне тріскатися і ставати сухою. Збільшиться частота биття серця через згущення крові. В кінцевому підсумку вас чекають галюцинації, судоми, кома. Відмовить печінка або зупиниться серце – смерть.

Ось такий вас чекає результат у разі відмови від рідини. Упевнений, що ніхто експериментувати не стане.

Скільки в день потрібно випивати води?

Є універсальна формула для підрахунку добового обсягу необхідної людині рідини:

– для чоловіків – вага х 0.035;

– для жінок – вага х 0,031.

Підставивши під формулу вашу вагу, ви дізнаєтеся свою мінімальну норму рідини, виражену в літрах. Щоб отримати результат в мілілітрах, необхідно помножити вагу на 35 або 31.

Рекомендується щодня випивати до 2 – 2,5 літрів. Але цей показник залежить від ряду декількох факторів. Не кожна людина здатна спожити стільки рідини, але іноді це просто необхідно.

Людині, що займається спортом, важливо дотримуватися рекомендованої кількості. Рідина з організму спортсмена виходить з потом, якщо її не заповнювати, то погіршується самопочуття. Потрібно пити спеціальну воду, що містить іони, які були виведені з організму потом.

Скільки потрібно пити води в день?

З приходом літа наступає спека. Через спекотну погоду підвищується ризик зневоднення. Тому, слід пити більше рідини. Бажано на прогулянку брати з собою пляшку з питною водою.

При високій температурі, інфекційних захворюваннях слід пити більше рідини, щоб вивести токсини з організму.

Що робити, якщо не виходить випивати за день рекомендовану кількість?

Наостанок хотілося б торкнутися теми, що стосується фізичних можливостей людини. Не кожен може випити рекомендований мінімум. Так що ж робити в такому випадку?

Якщо ви не можете пити – не пийте. Не потрібно гвалтувати організм.

Значить в ньому і так достатньо рідини.

Якщо ви все-таки хочете слідувати рекомендованій кількості, то потрібно пристосувати організм до такого обсягу рідини. Для цього доведеться пити воду через силу. Через якийсь час це стане нормою.

Цікавий факт! Вода надходить не тільки через харчовий шлях, але також через дихальні шляхи і шкіру.

А для того, щоб пити якісну воду – є наша служба доставки води «Хвиля Здоров’я», ми не тільки в столиці, але і в багатьох містах України.