Хлорування води – необхідний захід сучасних комунікацій, завдяки якому існує можливість централізованого водопроводу. Хлор вбиває безліч небезпечних для життя інфекцій. За більш ніж вікове очищення води хімікатом, вдалося покінчити з епідеміями холери та чуми. Незважаючи на високий рівень технічного прогресу, кращої альтернативи для прямого очищення поверхневих вод не існує.

Питьевая вода

Разом з незаперечними зручностями цивілізації, хлорована вода – потенційне джерело загрози. Хлор, знищуючи одні небезпечні хвороби, викликає інші не менш загрозливі. Вживання «очищеної» води для приготування їжі та пиття збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень майже на 90%. Невтішні, але науково обґрунтовані факти опубліковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я в тритомне виданні «Забезпечення якості питної води», ще в 2002 році.

Взаємодія органічних речовин відкритих водойм з хлором утворює небезпечні для організму сполуки – трихлорметани. Це той же хлороформ, який став причиною безлічі смертей, під час становлення анестезії в медицині. В даний час, летюча, отруйна сполука використовується у фармакології як розчинник, в промисловості для створення фреону, барвників і пестицидів і, як побічний продукт для очищення питної води.

Хлор і патологічні процеси

Хлор та його похідні потрапляють в організм людини двома способами:

 • Мимовільне вдихання або ковтання;
 • Через епідерміс.

Багаторічні спостереження за населенням, що вживає хлоровану воду, показали численні випадки розвитку раку стравоходу, молочної залози, прямої кишки.

Хлор стає причиною таких небезпечних патологій, як:

 • Ішемічна хвороба серця;
 • Аритмія;
 • Атеросклероз;
 • Гіпертонічна хвороба;
 • Анемія;
 • Системні патології – ревматоїдний артрит, червоний вовчак.

Це пов’язано з поступовим накопиченням в кровоносних судинах токсичних речовин, результатом розпаду яких стають тромби і ущільнення на стінках артерій. Порушується кровотік, страждає серцево-судинна система.

Хлорована вода згубно діє не тільки на внутрішні органи. Вона сильно сушить шкіру і волосся, подразнює слизові оболонки очей і порожнини рота, несприятливо позначається на стані нігтів і зубів. Американські вчені, провівши ряд незалежних досліджень, довели прямий зв’язок між вживанням водопровідної хлорованої води і виникненням онкологічних захворювань. Чим далі від міської цивілізації і центрального водопроводу, тим менше випадків смертельних хвороб. Висновок напрошується сам собою – водопровідна вода несе пряму загрозу.

Альтернативні способи очищення

Наукові дебати по хлору і його використанню для знезараження води тривають і в даний час. І якщо для одних вчених – це безперечно небезпечний хімікат, то інші відзначають його летючість і повне випаровування при кип’ятінні. Єдиної думки не існує. Залишається лише один достовірний факт – це найдешевший і простий спосіб для очищення води у великих обсягах.

У доступному для огляду майбутньому вирішення питання безпечної фільтрації води в масштабах країни не передбачається. Тому кожен повинен самостійно забезпечити себе і свою сім’ю очищеною від шкідливих домішок водою. Рити колодязь, шукати джерело або бурити артезіанську свердловину – доступно нечисленним сільським жителям. В умовах мегаполісу оптимальним рішенням стає установка стаціонарної системи фільтрації або покупка бутильованої води.

Очисні установки видаляють з води:

 • Іржу, пісок, що потрапляють з водопровідних труб;
 • Небезпечні домішки важких металів і свинцю;
 • Хлор і бактерії, що залишилися після хлорування;
 • Сторонні запахи і розчинені у воді неорганічні елементи.

Після проходження багаторівневої фільтрації вода стає м’якою, приємною на смак, без запаху, кристально-блакитного відтінку.

Тим, у кого немає можливості встановлювати стаціонарну систему очищення, не варто продовжувати користуватися водопровідною хімією. Вихід – замовлення бутильованої води. Вона проходить промислову фільтрацію, після якої показання не поступаються, а за деякими параметрами перевершують домашнє очищення.

Замовити воду дуже просто – зателефонувати і назвати адресу. У будь-який зручний час чиста вода буде доставлена ​​додому. Обмежень по доставці не існує – послугою можна скористатися хоч кожен день.