Для підтримки здоров’я нашому організму необхідна чиста вода. Вона бере участь в обмінних процесах, сприяє підтримці балансу солей та електролітів в тканинах, а також забезпечує нормальну роботу видільної системи. Норма рідини, яку повинна випивати кожна людина протягом дня, є індивідуальною величиною. При дотриманні правильного режиму пиття прискорюється процес виведення токсинів, нормалізується стан здоров’я і підвищується імунітет.

Добова норма води є умовним показником. Для кожної окремої людини необхідну кількість літрів або склянок підбирається індивідуально. Від нестачі рідини в організмі страждають не тільки внутрішні органи, а й зовнішній вигляд людини. Про дефіцит води свідчать такі симптоми:

 • сухість в роті;
 • постійне відчуття голоду;
 • зниження обсягу м’язової маси;
 • втома;
 • сухість та лущення шкіри;
 • раннє утворення мімічних зморшок;
 • ламкість і потьмяніння волосся;
 • закрепи і таке інше.

Важливо! Надмірне зловживання водою також небезпечно, як і її дефіцит. При цьому зростає навантаження на нирки, що може привести до небажаних ускладнень. Виникають набряки, частішають позиви до сечовипускання, виникають проблеми із серцем.

Порядок визначення добової норми води

Існують рекомендовані норми споживання рідини для дорослих людей:

 • для жінок – 2,7 літра води щодня;
 • для чоловіків – 3,7 літрів.

Сюди входить не тільки чиста питна вода, а й рідина, що міститься в соках, компотах, супах і будь-яких інших стравах. Якщо її не враховувати, то необхідну кількість рідини для чоловіків і жінок становитиме 1,5-2 літра. Однак не варто забувати про те, що це рекомендовані значення, а добові потреби коливаються у кожної людини в залежності від індивідуальних особливостей організму. Наприклад, людині, що займається активними видами спорту, потрібно більше води, ніж людині тієї ж статі і аналогічної комплектації, але яка веде сидячий спосіб життя.

Для того, щоб разрахувати норму води для конкретної людини, можна скористатися спеціальним онлайн калькулятором. Для отримання результату від вас буде потрібна наступна інформація:

 • Стать. Чоловікам потрібно більше води, ніж жінкам.
 • Вага. Чим вище ваш вага, тим більше рідини потрібно організму для підтримки повноцінного обміну речовин.
 • Рівень фізичного навантаження. При рясному потовиділенні необхідно пити більше рідини.

Такий калькулятор враховує добову норму тільки води, без чаю та інших напоїв. Однак отриманий результат необхідно сприймати як рекомендацію. Якщо ви розумієте, що отримана кількість занадто велика для вас, не намагайтеся випити ії через силу.

Потреби у воді відрізняються у дітей і дорослих. Наприклад, немовля, що знаходиться на грудному вигодовуванні, практично не потребує додаткового пиття. В цьому випадку дотримуватися питного режиму потрібно приблизно з року, як тільки малюк перестане отримувати молоко матері. Чим старшою стає дитина, тим більша кількість води на добу їй потрібна. Так як в цей же час йде активне зростання і формування кісткової і м’язової тканин, стежити за питним режимом дуже важливо. До 12 років підліток повинен випивати стільки ж води, скільки і дорослий. На норму рідини в добу можуть впливати такі показники, як час року, стан здоров’я або спосіб життя. Також кількість рідини може бути обмежена або доповнена лікарем-куратором.

Як правильно пити воду?

Якщо ви хочете стати здоровою людиною, підвищити імунітет і життєву енергію, необхідно пити воду правильно. В іншому випадку ніякого результату ви не досягнете, крім втамування спраги. Дієтологи рекомендують пити воду приблизно за 30 хвилин до прийняття їжі. Найкраще поділити свою норму на частині і випивати в проміжках між їжею. Ні в якому разі не можна пити воду під час трапези. Виняток становлять випадки, коли ви їсте дуже сухі продукти.

Для розробки правильного та повноцінного режиму харчування найкраще звернутися за професійною допомогою до кваліфікованого дієтолога. Якщо всі рекомендації будуть виконані правильно, ви отримаєте наступні результати:

 • Знизиться апетит. Наш мозок часто «плутає» голод і спрагу, посилаючи організму відповідні сигнали. Пийте між прийомами їжі чисту негазовану воду, і тоді почуття насичення буде зберігатися набагато довше.
 • Порції стануть менше. Вода, випита в проміжках між трапезами, буде заповнювати шлунок. Завдяки цьому для втамування голоду вам буде потрібно набагато менше їжі. Крім того, вас не буде турбувати відчуття тяжкості в шлунку.
 • Почне уходити зайвий жир. Чиста вода, випита в достатній кількості, сприяє прискоренню метаболізму і спалюванню жирів.

Дотримання водного режиму важливо не тільки для тих, хто сидить на дієті, але і прагне добре виглядати і відчувати себе.