Напевно, багато хто з нас помічав, як відбувається процес цвітіння води. При знаходженні в певних умовах незатребувана рідина покривається нальотом, набуває специфічного відтінку. Це відбувається в живій природі та в домашніх умовах. Можна спостерігати, як зеленіє вода в кулері або в ставку, басейнах, невеликих водоймах. Таке явище викликає огиду. Ми навряд чи підемо купатися в зацвілому озері, наважимося про дегустувати таку воду із забутої місткості. Чому зеленіє вода у пляшці кулера, розберемося у цій статті.

Причини цвітіння рідини

Вода, залишена на сонці, піддається впливу сонячних променів. У ній утворюються специфічні клітини зеленувато-синього відтінку. Так виглядають ціанобактерії – водорості, внаслідок яких рідина набуває неприємного кольору. Що більше світла потрапляє на воду, то швидше відбувається розмноження пігментованих бактерій. Це стає можливим завдяки фотосинтезу і високим темпам вироблення хлорофілу. Відповідаючи на запитання, чому зеленіє вода, можна сміливо говорити, що причиною цього є водорості.

Процес можна помітити у відкритих водоймах, коли температура рідини, що їх наповнює, досягає 18 °C. Спори мікроорганізмів активізуються, на поверхні утворюється неприємна зелена плівка. Вона не завдає шкоди людині при дотику, але позначається на комфорті мешканців цього живого середовища. Зменшується кількість кисню, доступного рибам. Вони вмирають, а останки починають розкладатися. Фосфор, що міститься в них, стає новим поживним ресурсом, провокує збільшення кількості бактерій, що лише погіршує ситуацію.

Прискорити цвітіння можуть такі фактори:

  1. Забрудненість перегноєм.
  2. Тривала спека.
  3. Надмірне годування риби.
  4. Поширення інших видів водоростей.
  5. Зміна хімічного складу рідини.

Стало ясно, від чого вода зеленіє у природних умовах. А що сприяє цьому у повсякденному житті? Чому позеленіла вода в бутлі, що залишилася на кухні або в офісному кулері?

Зелена вода у побутових умовах: чому відбувається цвітіння

Через те, що у звичайних умовах ми використовуємо очищену або джерельну воду, забруднення рідини відбувається при експлуатації та обробці місткостей. Справа в тому, що в оброблюваній артезіанській воді є мінімальна кількість фосфору. Після того, як ви відкриваєте пляшку, рідина насичується киснем. Крихітні спори, що знаходяться в ній, отримують доступ до живлення у вигляді фосфору та розмножуються. Сонячне світло, що падає на місткість, провокує фотосинтез. У вмісті відбувається процес цвітіння.

Часто помічаєте, що зеленіє вода у бутлі офісного кулера? Як боротися із такою проблемою? Досить дотримуватися простих рекомендацій, щоб уникнути можливої шкоди для здоров’я, дотримуватися санітарних умов, підтримувати чистоту місткостей, які використовуються на постійній основі.

Регулярно проводьте чистку сулій, добре промиваючи навіть найдрібніші деталі. У цьому питанні краще скористатися послугами компанії, що організує оренду кулера та постачання місткостей. Організації проводять очищення у промислових умовах, забезпечують відповідність процедури санітарно-епідеміологічним нормам.

Пам’ятайте, що при заміні пляшки або при її використанні не можна торкатися шийки, не закритої кришкою. Місткість не варто тримати відкритою. Відразу після відкриття необхідно перевернути її та помістити в кулер. Апарат слід встановити у просторі з мінімальним доступом сонячного світла. Тоді вода не перегріватиметься, не зацвіте в період відпусток, коли в офісі практично нікого немає.

Намагайтеся виключити повторне використання однієї пляшки, не наповнюйте місткість водою з-під крана або з джерел. Щоб використовувати її знову, потрібна дезінфекція або знезараження. Здійснити процедуру можна лише за допомогою спеціалізованого обладнання. Якщо вода у бутлі позеленіла, не вживайте її. Злийте вміст у квіткові горщики, зволоживши грунт рослинам, або позбавтеся його. Випадкове потрапляння мікрочастинок до організму може бути сприйняте ним по-різному. Одні люди нічого не помітять, а в інших може статися отруєння чи алергічна реакція.

Не варто наражатися на невиправдані ризики, використовуючи воду, що цвіте. Бережіть себе та своє здоров’я. Слідкуйте за якістю рідини, що використовується в кулерах, уникайте необхідності занурюватися у водоймища, де йде процес цвітіння. Це негігієнічно, може негативно позначитися на вашому самопочутті.