З приходом літньої спеки, від якої можна врятуватися тільки під кондиціонером, багато хто замислюється над тим, чим краще втамовувати спрагу. Одні віддають перевагу крижаним лимонадам, інші, орієнтуючись на азійські традиції, вибирають гарячий чай, треті залишаються прихильниками звичайної негазованої води. Як вгамувати спрагу в спеку, якими рідинами запасатися, щоб легко пережити посушливі дні, розповімо у статті.

Як правило, влітку ми п’ємо:

  • натуральні соки;
  • компоти;
  • морси;
  • квас.

Якщо вони попередньо охолоджені, отримуємо більше задоволення, але, на жаль, менше користі для організму. Ви, напевно, помічали, що після осушення пляшки з газованим напоєм не залишається відчуття задоволеної потреби. Причиною цього є вуглекислий газ, що міститься у лимонадних бульбашках. Він впливає на рецептори, розташовані на язиці, і стимулює бажання повторно випити газировку.

Деякі напої такого типу містять кофеїн, що сприяє зневодненню організму. Через це відсутнє насичення після вживання рідини. У складі газованих напоїв є цукор, барвники, ароматизатори та консерванти. Це лише посилює становище, збуджуючи бажання пити якнайбільше.

Які напої втамовують спрагу у спеку

Солодкі напої лише додають дискомфорту. Вони не просто змушують пити, а прискорюють метаболізм, з’являється почуття голоду. Що пити в спеку, щоб полегшало? Домашній морс чи компот, натуральний квас, кислуваті соки. Це чудова альтернатива, яка допоможе швидше задовольнити потребу організму. Вам не захочеться налити зайву склянку, не доведеться переживати про набряклість.

Доведено, що жоден напій не задовольняє спрагу швидше та якісніше, ніж проста вода. Але в цьому плані виникає багато запитань. Наприклад, скільки можна пити води у спеку, яка вода втамовує спрагу, яку воду пити у спеку: холодну чи теплу? Зупинимося на кожному нюансі докладніше.

Спрага – це сигнал, який подає організм, говорячи про нестачу рідини. Втрата дорогоцінної вологи навіть на кілька відсотків від загальної маси тіла вже викликає це відчуття. Якщо рідини не вистачає, кров стає густішою, виникає ризик виникнення тромбів, що, своєю чергою, спричиняє неприємні перспективи інсульту або інфаркту. Саме тому їхня кількість значно збільшується в літні місяці. Крім того, при нестачі води помітно знижується темп кровообігу, зростає можливість втрати свідомості. Це теж часто трапляється влітку, особливо у задушливих приміщеннях.

Замислюючись про те, чи пити воду в спеку, ви можете отримати лише позитивну відповідь. Ви заповнюєте дефіцит, який відчуває організм. А ось лимонади поповнюють його цукром, який розпізнається органами як їжа. Деякі рекомендують пити тан, айран, але кисломолочні продукти містять мінімальний об’єм води, тому складно задовольнити основну потребу.

Як пити воду в спеку, скільки рідини необхідно вживати

Коли ви відчуваєте спрагу, вже йде процес зневоднення. Тому потрібно постаратися навчитися визначати цей стан, щоб не доводити до ризику. Краще кожні 30 хвилин випивати трохи води (хоч би пару ковтків або близько половини склянки). Щоб не мучити себе самоконтролем, встановіть на телефон програму, яка своєчасно нагадуватиме про важливу потребу. Як правильно пити у спеку? Найкраще заготовити невеликий запас теплої кип’яченої води. Вважається, що вона зберігає корисні елементи.

Лікарі стверджують, що у зимовий час організму достатньо 1,5 л рідини на день. Влітку цей об’єм збільшується вдвічі. Варто розуміти, що норма для кожного є індивідуальною. Тому не варто прагнути випити за добу 3 літри води. Нирки можуть не впоратися із навантаженням, виникне дискомфорт. Крім того, цікавлячись, які напої пити в спеку, не варто забувати про наявність індивідуальних особливостей, навантажень, а також наявні хронічні захворювання.

Напої, що втамовують спрагу: холодна вода або гарячий чай

Якщо ви вже надали перевагу воді, то чому б не побалувати себе, коли термометр практично лопається від розжарення, і не охолодити її? Річ у тому, що холодна рідина гірше засвоюється. Торкнувшись ротової порожнини, вона часто провокує спазм, появу головного болю. Можна дуже легко застудитись.

Холодною водою важко вгамувати спрагу. Найкраще вжити теплий напій, який дозволить швидше напитися. Саме тому багато хто вибирає як альтернативу чай. Аборигени, що живуть у спекотних країнах, знають про тонізуючі та балансуючі якості цього напою. Вони використовують його влітку, щоб утворити комфортну атмосферу для організму. Потіючи, він віддає тепло, отже, не перегрівається.

Добре вгамовує спрагу зелений або чорний чай без цукру. Можна заварити трав’яний відвар на основі квітів, листя та ягід. Він принесе користь організму.