Дуже багато людей не надають значення температурі води, яку вони п’ють. Вони вважають, що головне — чистота та відсутність домішок. Але це докорінно неправильний підхід. По-перше, у воді повинні бути мікро- і макроелементи, необхідні для здоров’я людини. Наприклад, отримана за технологією зворотного осмосу, спеціально мінералізується. По-друге, від температури безпосередньо залежить, наскільки корисною для організму буде рідина.

У цій статті ми розглянемо, яка має бути питна вода (тепла, холодна, кімнатна температура), та чому саме. Зазначимо, що санітарні правила не регулюють температуру рідини, що споживається. Багато людей вважають за краще пити влітку холодні напої, щоб охолодити організм, а взимку — гарячі, щоб зігрітися. Але це не зовсім правильний підхід. Лікарі стверджують, що оптимальною температурою буде та, яка дорівнює вашій, тобто умовним 36–37 градусам. Саме така рідина найшвидше засвоюється організмом та приносить йому максимальну користь. Але ми розглянемо й інші варіанти.

Користь від теплих напоїв

Чим гарячіша вода, тим швидше вона всмоктується в клітини, але потрібно бути обережним, щоб не обпалити язик, стравохід і шлунок. Гарячий чай не варто пити одним духом, вживайте його дрібними ковтками. Те саме стосується і води. Найкраще пити теплу, температура якої — приблизно 40–45 градусів. До її переваг належать:

  1. Поліпшення роботи травної системи. Завдяки нагріванню жирна та важка їжа перетравлюється ефективніше, з мінімальними наслідками для організму.
  2. Підвищення рівня метаболізму. Тепле питво знижує ризики запорів, покращує клітинне харчування та процес кровообігу.
  3. Притуплення почуття голоду. Завдяки цьому ви споживаєте менше їжі та можете регулювати власну вагу.

Склянка теплої води перед сном та вранці сприятливо впливає на стан шкірного покриву та уповільнює процес старіння. Також вона допомагає при спазмах та болях, тому цей засіб часто використовують спортсмени та люди, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Він також допомагає покращити роботу сечостатевої системи, покращує настрій та знімає стреси.

Чи шкідливі холодні напої

Однозначно відповісти на це питання не можна. Явної шкоди немає — якщо ви вип’єте склянку холодної води, то не отруїтесь і вам не стане погано. Навіть якщо ви зробите це взимку. Але все ж таки певні протипоказання є. При вживанні холодної рідини притупляється почуття голоду, тому можна легко об’їстися. Особливо якщо вживати калорійну їжу, наприклад, фастфуд (тому його й подають з крижаною колою).

Другий мінус — порушення травлення. Особливо при вживанні жирної чи важкої їжі. Шлунок гірше перетравлює її, а організму доводиться витрачати енергію, щоб нагріти рідину до потрібної температури. Вживати холодну воду рекомендується окремо від їди. Інтервал повинен становити щонайменше 30 хвилин, щоб не шкодити травленню. А дитині взагалі не рекомендується давати подібні напої, бо вона може захворіти.

Як правильно пити

Якихось загальновстановлених норм не існує, але є рекомендації:

  1. Пийте стільки, скільки вам хочеться, не обмежуйте себе. Здоровій дорослій людині потрібно 1.5–2 літри рідини на день. Влітку — більше.
  2. Намагайтеся випити воду вранці відразу після пробудження, до сніданку. Це запустить процес травлення.
  3. За 30 хвилин до вживання їжі випивайте 0.5 або цілу склянку води. Це допоможе організму швидше насититися.
  4. Пийте воду перед сном. Завдяки цьому ви зможете уникнути пересихання епідермісу уві сні. Враховуйте, що організм вночі активно пітніє.
  5. Якщо ви займаєтеся спортом або фізичною активністю, то збільште кількість води, що споживається. Намагайтеся пити, коли захочеться, а не на обіді чи наприкінці тренування.

Виконуйте наші рекомендації і будьте здорові!