Актуальність питання, яку воду рекомендується пити дітям, виникає при появі немовля в родині. Тут важливо враховувати хімічні і фізичні властивості води (надмірний вміст мікроелементів, жорсткість), смакові якості, відповідність санітарним нормам (за ГОСТом або ТУ).

доставка воды киев

Чому очищена вода необхідна для дітей різного віку

Чиста, екологічно безпечна вода ─ один з основних компонентів щоденного раціону. Помилкою вважається твердження, що малюкам перших місяців життя досить молока або сумішей. Добова потреба рідини для дітей першого року життя ─ від 50 до 100 мл, від 1 до 7 років ─ 100-300 мл, школярів і підлітків ─ 500-1000 мл.

Вдома завжди повинна бути корисна для здоров’я і нешкідлива для організму вода. Це незамінний продукт в період літньої спеки. Він необхідний при кишкових розладах і харчових інфекціях, які часто діагностуються в дитячому віці.

Саме такі якості має вода, видобута з глибинних природних озер, приємна на смак, без сторонніх, різких запахів.

Водопровідна або кип’ячена вода

Всі педіатри країни одноголосно виступають проти того, щоб давати дитині воду з-під крана. Вона поставляється з поверхневих джерел (річки, ставки, джерела), рідше з водоносних горизонтів грунту, схильна до негативного впливу зовнішніх екологічних чинників.

Незважаючи на запевнення епідеміологів про дотримання стандартів і норм безпеки на етапі очищення, фіксуються випадки спалахів гострих інфекцій після пиття води з крана (дизентерія, холера). Ризик зараження пов’язаний з такими причинами:

  • недотримання правил хлорування води;
  • недостатній контроль роботи очисних споруд, технологічного регламенту їх експлуатації;
  • несвоєчасна заміна або оновлення трубопровідної системи.

Кип’ятіння не є альтернативою «живій воді». Після термічної обробки цілющі властивості втрачаються. При цьому якщо немає інших можливостей напоїти дитину, можна прокип’ятити і остудити воду з-під крана. Цей метод гарантовано виключить ризик отруєння.

Бутильована вода

Сім’ї з дітьми частіше віддають перевагу воді, яка розлита в пластикову тару різного об’єму. При дотриманні виробничих норм це якісний питний продукт. Його також використовують для приготування їжі, розведення дитячих сумішей.

Воду для розфасування беруть з артезіанських свердловин, колодязів, поверхневих природних джерел. При технологічній обробці пред’являються вимоги до хімічного складу, а також до того, в якому місці здобута вода. Категорії якості: перша (водопровідна вода, відфільтрована і штучно насичена мікроелементами), вища (видобута з підземних джерел).

Значення природної живої води для росту і розвитку дитини

Максимальну користь для організму, що росте приносить вода, що залягає глибоко в землі, де захищена від побутових і промислових забруднень. Перед розливом вона проходить технологічно складний процес додаткового очищення. При цьому зберігаються природні пропорції хімічних речовин.

Корисні властивості «живої» води:

  • підтримує водно-сольовий баланс;
  • регулює обмінні процеси на клітинному рівні;
  • знижує ризик розвитку дефіциту мікроелементів;
  • зміцнює захисні сили організму;
  • сприяє нормальному фізіологічному розвитку дитини.

Тому дітям краще пити воду натуральну, з підземного озера, без штучних домішок і ароматизаторів.

«Хвиля Здоров’я» — доставка води в будь-який зручний для Вас час!