Наше здоров’я і загальне самопочуття багато в чому залежить від того, яку воду ми п’ємо. Не дарма народна приказка говорить: «Скажи, скільки ти п’єш, і я скажу, що у тебе болить!». Фахівці стверджують, що нестача води в організмі може спровокувати різні захворювання. Разом з водою з організму виводяться токсини і шкідливі речовини.

Багато хто з нас замислюється про якість води, що використовується, як в чистому вигляді, так і для приготування їжі, чаю, кави.

Все частіше і частіше ми задаємо собі питання:

  1. Яку воду ми п’ємо?
  2. Чи є фільтр для води ідеальним?
  3. Чи корисна водопровідна вода?
  4. Чи можна вживати тільки лужну воду?

Вода з-під крана: деякі факти

Сьогодні ми можемо включати крани в своїх оселях в будь-який час доби і отримувати доступ до її необмеженої кількості. Однак сумніви в тому, що вода з крана небезпечна для нашого здоров’я все ж існують.

Вода, що надходить нам з водопроводу, очищається спеціальними хімічними речовинами від різних бактерій і мікроорганізмів, чим і відрізняється від природних джерел, гірських струмків, де вода багата природними мінералами.

У водопровідну воду можуть потрапляти різні елементи, серед яких:

  1. Свинець.
  2. Антибіотики.
  3. Бета-блокатори.
  4. Антидепресанти.
  5. Інгібітори АПФ.

Чималий відсоток населення вживає водопровідну фторовану воду, тому люди стали все більше використовувати фільтри для усунення не тільки фториду, а й заліза, хлору та інших потенційно небезпечних токсинів. Хоча, слід зауважити, що чимало фільтрів роблять воду недостатньою для корисних мікроелементів, які життєво важливі для клітинного метаболізму, росту і життєздатності.

Водні фільтри

Дані пристрої використовуються в якості очищувача води. Фізична фільтрація означає її дегідрування для видалення великих домішок. Іншими словами, фізичний фільтр являє собою своєрідне сито в вигляді дуже тонкої текстильної мембрани.

Таким фільтром оснащуються електричні чайники, щоб видаляти частинки накипу. Інший метод фільтрації – це хімічна фільтрація, що включає проходження води через активний матеріал, який хімічно видаляє домішки по мірі їх проходження.

Найбільш поширені побутові фільтри для води використовують так звані гранули з активованим вугіллям на основі деревного вугілля.

Фільтрована вода визнається багатьма фахівцями «мертвої» водою, вона здатна вимивати з організму мінерали (калій, кальцій, магній, натрій).

Мінеральна вода

Багато з нас віддають перевагу мінеральній воді, купуючи її в магазинах. Чи можна щодня пити таку воду? Мінеральна вода і мінеральна газована вода – це різні речі. Перша з них призначається для профілактики або лікування певного захворювання і постійно не повинна використовуватися. Газовану воду ми п’ємо найчастіше в літній час або під час застілля. Кожному необхідно вибирати оптимальний варіант, яку воду пити, щоб вона не принесла шкоди організму.

Дистильована вода

Процес фільтрації є досить енергійним, тому дистильована вода позбавляється не тільки домішок, але і природних мінералів, а також електролітів, що містяться в ній.

Вода такого роду виробляється з пара окропу. Процес кипіння і випаровування дає воду, яка має особливий смак, він аналогічний тій воді, яка піддається процесу зворотного осмосу або деіонізації.

Дистиляція являє собою дещо застарілий метод очищення води, оскільки за останні 10-15 років з’явилися більш досконалі системи. Вона також має більш кислий водневий показник рН (близько 7,0), що небажано для організму.

Незважаючи на це, деякі люди вживають таку воду і, як і раніше, вважають, що дистильована вода «чиста» і має очищуючий ефект. Зрозуміло, це один із способів уникнути попадання в організм шкідливих хімічних речовин і водних патогенів. Проблема, яку воду ми п’ємо, залишається в наші дні досить актуальною, тому кожен з нас прагне вирішувати її по своєму, піклуючись про стан свого здоров’я і здоров’я своїх дітей.